Twórczość

Teatr

27 października 1990 Burza - William Shakespeare
postać: Żeniec, reżyseria: Goliński Jerzy, teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
8 marca 1991 Non-stop-show - Tadeusz Różewicz
postać: Kierownik, reżyseria: Jarocki Jerzy, teatr: PWST, Kraków
8 marca 1991 Non-stop-show - Tadeusz Różewicz
postać: Sanitariusz I, reżyseria: Jarocki Jerzy, teatr: PWST, Kraków
8 marca 1991 Non-stop-show - Tadeusz Różewicz
postać: Stary, reżyseria: Jarocki Jerzy, teatr: PWST, Kraków
8 marca 1991 Non-stop-show - Tadeusz Różewicz
postać: Zapowiadacz I, reżyseria: Jarocki Jerzy, teatr: PWST, Kraków
15 marca 1991 Obóz wszystkich świętych - Tadeusz Nowakowski
postać: Adiutant (PWST), reżyseria: Grabowski Mikołaj, teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
30 listopada 1991 Klątwa - Stanisław Wyspiański
postać: Ksiądz, reżyseria: Goliński Jerzy, teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
4 stycznia 1992 Burza - William Shakespeare
forma twórczości: role, reżyseria: Goliński Jerzy, teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
30 maja 1992 Gramy w Rewizora - Mikołaj Gogol
postać: Piotr Dobczynski, reżyseria: Kokorin Wiaczesław, teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
26 września 1992 Śnieżyca - Agnieszka Osiecka
postać: Widryga, reżyseria: Konieczny Zygmunt, teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
7 listopada 1992 Wyzwolenie - Stanisław Wyspiański
postać: Kaznodzieja, reżyseria: Prus Maciej, teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
26 marca 1993 Martwe dusze - Mikołaj Gogol
postać: Selifan, reżyseria: Fokin Walery, teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
23 kwietnia 1993 Pożegnanie jesieni - Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Wojtek Budryga, reżyseria: Grabowski Mikołaj, teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
23 kwietnia 1993 Pożegnanie jesieni - Stanisław Ignacy Witkiewicz
forma twórczości: role, reżyseria: Grabowski Mikołaj, teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
26 czerwca 1993 Bobok - Fiodor Dostojewski
postać: Sklepikarz, reżyseria: Fokin Walery, teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
18 marca 1994 Farsa z ograniczoną odpowiedzialnością - Władysław Zawistowski
forma twórczości: asystent reżysera, reżyseria: Kierc Andrzej, teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
18 marca 1994 Farsa z ograniczoną odpowiedzialnością - Władysław Zawistowski
postać: Dzielnicowy, reżyseria: Kierc Andrzej, teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
12 listopada 1994 Nasz człowiek - Aleksander Ostrowski
postać: Służący, reżyseria: Fokin Walery, teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
4 kwietnia 1995 Bajki z wieszaka - Pierre Gripari
postać: Pies, reżyseria: Fedirko Jerzy, Szumiec Paweł, Horst Grzegorz, teatr: Teatr STU, Kraków
1 grudnia 2000 Hamlet - William Shakespeare
postać: Guildenstern, reżyseria: Jasiński Krzysztof, teatr: Krakowski Teatr Scena STU, Kraków
26 kwietnia 2002 Upiory - Henrik Ibsen
postać: Stolarz Engstrand, reżyseria: Świder Stanisław, teatr: Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego, Tarnów
19 stycznia 2003 Iwona, księżniczka Burgunda - Witold Gombrowicz
postać: Król Ignacy, reżyseria: Świder Stanisław, teatr: Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego, Tarnów
28 czerwca 2003 Europa - Jerzy Braun
postać: Człowiek, reżyseria: Braun Kazimierz, teatr: Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego, Tarnów
20 września 2003 Nazywam się Pinokio - Carlo Collodi
postać: Ogniojad/Kotlis/Woźnica, reżyseria: Buszewicz Paweł, teatr: Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego, Tarnów
22 listopada 2003 Targanie jabłek - Nowak Tadeusz wg
forma twórczości: role, reżyseria: Róg Andrzej, teatr: Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego, Tarnów
20 marca 2004 Krzesła - Eugène Ionesco
forma twórczości: role, reżyseria: Markiewicz Wojciech, teatr: Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego, Tarnów
1 czerwca 2004 Mała Syrenka - Andersen Hans Christian wg
forma twórczości: role, reżyseria: Wolański Waldemar, teatr: Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego, Tarnów
1 czerwca 2004 Mała Syrenka - Andersen Hans Christian wg
forma twórczości: asystent reżysera, reżyseria: Wolański Waldemar, teatr: Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego, Tarnów
27 lutego 2005 Wszyscy moi krewni - Holub Ivan
postać: Tolek, reżyseria: Rozen Henryk, teatr: Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego, Tarnów
21 maja 2005 Skąpiec - Molière
postać: Szczypta, reżyseria: Polewka Jan, teatr: Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego, Tarnów
26 listopada 2005 Bar „Romantyczność” - Adam Mickiewicz
postać: Ks.Robak, reżyseria: Wolański Waldemar, teatr: Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego, Tarnów
14 stycznia 2006 Emigranci - Sławomir Mrożek
forma twórczości: role, reżyseria: Gaudyn Sławomir, teatr: Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego, Tarnów
16 września 2007 Nowe szaty króla - Aleksander Maliszewski
postać: Błazen, reżyseria: Sieńko Czesław, teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
2 lutego 2008 Operetka - Witold Gombrowicz
postać: Mistrz Fior, reżyseria: Mokrowiecki Marek, teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
10 maja 2008 Obywatel M. - historyja - Maciej Kowalewski
postać: Bosman na "Nautiliusie", reżyseria: Kowalewski Maciej, teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
10 maja 2008 Obywatel M. - historyja - Maciej Kowalewski
postać: Wujek Zbynek, reżyseria: Kowalewski Maciej, teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
31 maja 2008 Czerwony Kapturek - Jan Grabiecki
postać: Leśniczy, reżyseria: Szaciłowski Stefan, teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
6 września 2008 Dzikie żądze - John Tobias
postać: Connelly, reżyseria: Friedmann Stefan, teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
19 grudnia 2008 Pierścień i Róża, czyli historia Lulejki i Bulby - William Makepeace Thackeray
postać: Król Paflagonii Walorozo, reżyseria: Suszka Karol, teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
7 lutego 2009 Opera żebracza - John Gay
postać: Komediant, reżyseria: Rudzki Wiesław, teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
21 marca 2009 Romans z Czechowem - Antoni Czechow
postać: Grigorij Smirnow, reżyseria: Pilawski Mariusz, teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
28 marca 2009 Sługa dwóch panów - Carlo Goldoni
postać: Czarny charakter, reżyseria: Matuszewski Waldemar, teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
7 czerwca 2009 Władysław Herman i dwór jego - Marek Mokrowiecki
postać: Wszebor, reżyseria: Mokrowiecki Marek, teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
6 września 2009 Mazepa - Juliusz Słowacki
postać: Król Jan Kazimierz, reżyseria: Prus Krzysztof, teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
6 grudnia 2009 Pinokio - Maciej Staropolski
postać: Mleczarz, Dyrektor Cyrku, reżyseria: Matuszewski Waldemar, teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
13 lutego 2010 Prywatna klinika - John Chapman, Dave Freeman
postać: Alek, reżyseria: Bończak Jerzy, teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
2 września 2010 Mmaa - Stefan Themerson
postać: Profesor Tytus Napoleon Habakkuk Mmaa, Górnik Drugi, reżyseria: Jędrzejczak Piotr Bogusław, teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
12 lutego 2011 Rozmowy z Piotrem - Jan Nowicki
postać: Pan Piotr, reżyseria: Nowicki Jan, teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
26 marca 2011 Słodkie rodzynki, gorzkie migdały - Agnieszka Osiecka
postać: Niemiec, Mąż, reżyseria: Kokotek Bogdan, teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
9 września 2011 Mieszczanin szlachcicem - Molière
postać: Covielle, reżyseria: Lesień Zbigniew, teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
1 grudnia 2011 Cudowna lampa Alladyna - Bonifacy Dymarczyk
postać: Duch Złoty, reżyseria: Żołyński Cezary, teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
7 stycznia 2012 Kochankowie nie z tej ziemi - Pam Valentine
forma twórczości: asystent reżysera, reżyseria: Urbaniak Piotr, teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
7 stycznia 2012 Kochankowie nie z tej ziemi - Pam Valentine
postać: Mark Webster, reżyseria: Urbaniak Piotr, teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
25 marca 2012 Żeglarz - Jerzy Szaniawski
postać: Rektor, reżyseria: Kowalewski Maciej, teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
20 października 2012 Hamlet - William Shakespeare
postać: Grabarz I, reżyseria: Mokrowiecki Marek, teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
5 stycznia 2013 Weekend z kochankiem - Robin Hawdon
postać: Roger, reżyseria: Friedmann Stefan, teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
22 stycznia 2013 Płonące cyfry 1863 - Bohdan Urbankowski
postać: Powstaniec, reżyseria: Mokrowiecki Marek, teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
24 marca 2013 Śluby panieńskie czyli Magnetyzm serca - Aleksander Fredro
postać: Jan, reżyseria: Grochoczyński Tomasz, teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
13 kwietnia 2013 Calineczka - Maciej Staropolski
postać: Kretowski, Żaba (Strażnik), Ptak, reżyseria: Hass Zbigniew Marek, teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
1 lutego 2014 Przedstawienie "Hamleta" we wsi Głucha Dolna - Ivo Brešan
postać: Mile Puljo, reżyseria: Reszka Grzegorz, teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
30 marca 2014 Proces - Franz Kafka
postać: Ksiądz, reżyseria: Mokrowiecki Marek, teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
30 marca 2014 Proces - Franz Kafka
postać: Sędzia, reżyseria: Mokrowiecki Marek, teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
14 września 2014 Złota Kaczka - Jan Polak
postać: Cholewka, reżyseria: Polak Jan, teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
20 września 2014 Chopin światłem malowany - Marek Mokrowiecki
forma twórczości: role, reżyseria: Mokrowiecki Marek, teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
31 grudnia 2014 Mayday - Ray Cooney
postać: Inspektor Porterhouse, reżyseria: Friedmann Stefan, teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
22 lutego 2015 Spowiedź masochisty - Roman Sikora
forma twórczości: role, reżyseria: Turowiec Anna, teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
12 kwietnia 2015 Wujaszek Wania - Antoni Czechow
postać: Iwan Wojnicki, reżyseria: Mokrowiecki Marek, teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
21 maja 2015 Kot w butach - Cezary Żołyński
postać: Strażnik drugi, reżyseria: Żołyński Cezary, teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
26 września 2015 Opowieści o zwyczajnym szaleństwie - Petr Zelenka
postać: Ojciec, reżyseria: Mokrowiecki Marek, teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
24 października 2015 Wyspa Hobsona - Stefan Themerson
forma twórczości: role, reżyseria: Pogonowski Mariusz, teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
3 stycznia 2016 Kochane pieniążki - Ray Cooney
postać: Slater, reżyseria: Friedmann Stefan, teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
9 kwietnia 2016 Seks, prochy i rock&roll - Eric Bogosian
forma twórczości: reżyseria , teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
9 kwietnia 2016 Seks, prochy i rock&roll - Eric Bogosian
forma twórczości: role, reżyseria: Walczak Marek, teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
18 września 2016 Arszenik i stare koronki - Joseph Kesselring
postać: Teddy Brewster, reżyseria: Mokrowiecki Marek, teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
23 kwietnia 2017 Nosorożec - Eugène Ionesco
postać: Bérenger, reżyseria: Mokrowiecki Marek, teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
28 maja 2017 Kopciuszek - Jan Grabiecki
postać: Herold, reżyseria: Szaciłowski Stefan, teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
21 października 2017 Wróg ludu - Henrik Ibsen
postać: Drukarz Aslaksen, reżyseria: Walden Andrzej, teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
25 marca 2018 Myszy Natalii Mooshaber - Ladislav Fuks
postać: Joachim Landl, reżyseria: Mokrowiecki Marek, teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
25 marca 2018 Myszy Natalii Mooshaber - Ladislav Fuks
forma twórczości: muzyka, reżyseria: Mokrowiecki Marek, teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
24 maja 2018 Pchła Szachrajka - Jan Brzechwa
postać: Dyrektor/Treser/Kapitan statku/Kanclerz/Sędzia, reżyseria: Żołyński Cezary, teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
22 września 2018 Dziady część II i III (fragmenty) - Adam Mickiewicz
postać: Duch, reżyseria: Mokrowiecki Marek, teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
6 października 2018 Gwiazdy rdzewieją na dnie Wisły - Bohdan Urbankowski
postać: Józef Piłsudski, reżyseria: Mokrowiecki Marek, teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
31 grudnia 2018 Nic nie gra - Henry Lewis, Jonathan Sayer, Henry Shields
postać: Robert, reżyseria: Friedmann Stefan, teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
7 kwietnia 2019 Dwa teatry - Jerzy Szaniawski
postać: Woźny, reżyseria: Mokrowiecki Marek, teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
23 czerwca 2019 Tajemniczy ogród - Frances Eliza Hodgson Burnett
postać: Ben Weatherstaff, reżyseria: Szaciłowski Stefan, teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
5 października 2019 Rodzina - Antoni Słonimski
postać: Michał, reżyseria: Sisicki Rafał, teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
4 stycznia 2020 Hotel Westminster - Ray Cooney
postać: Kierownik Hotelu, reżyseria: Bończak Jerzy, teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
19 września 2020 Widok z mostu - Arthur Miller
postać: Oficer II, reżyseria: Kijowski Janusz, teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock

Telewizja

3 października 1991 Non-stop-show - Tadeusz Różewicz
postać: Zapowiadacz I, reżyseria: Jarocki Jerzy, teatr: Teatr Telewizji
20 lutego 1995 Sen srebrny Salomei - Juliusz Słowacki
forma twórczości: role, reżyseria: Nazar Krzysztof, teatr: Teatr Telewizji
15 marca 1995 Prezydent - Familiari Rocco
postać: Lokaj I, reżyseria: Braun Grzegorz, teatr: Teatr Telewizji
27 listopada 1995 Koriolan - William Shakespeare
postać: Obywatel, reżyseria: Bork Mirosław, teatr: Teatr Telewizji
5 lutego 1996 Krystyna - Strindberg August
postać: Krojczy, reżyseria: Mikucki Piotr, teatr: Teatr Telewizji
22 kwietnia 1996 Bal błaznów - Aleksander Szargorodski, Lew Szargorodski
postać: Montano, reżyseria: Krzystek Waldemar, teatr: Teatr Telewizji
30 września 1996 I koń się potknie - Aleksander Ostrowski
forma twórczości: role, reżyseria: Kutz Kazimierz, teatr: Teatr Telewizji
5 maja 1997 Listopad - Rzewuski Henryk
postać: Kuźma, reżyseria: Grabowski Mikołaj, teatr: Teatr Telewizji
25 maja 1997 Skarb szeryfa (częśćII) - Domagalik Janusz
postać: Policjant, reżyseria: Piestrak Marek, teatr: Teatr Telewizji
15 grudnia 1997 Krawiec - Sławomir Mrożek
postać: Barbarzyńca II, reżyseria: Kwieciński Michał, teatr: Teatr Telewizji
24 sierpnia 1999 Wilki i owce - Aleksander Ostrowski
forma twórczości: role, reżyseria: Zajączkowski Stanisław, teatr: Teatr Telewizji
26 marca 2000 Republika marzeń - Bruno Schulz
postać: Subiekt, reżyseria: Zioło Rudolf, teatr: Teatr Telewizji

Radio

25 kwietnia 2012 Rozmowy z Piotrem - Jan Nowicki
postać: Piotr Skrzynecki, reżyseria: Nowicki Jan, teatr: Teatr Polskiego Radia
1 grudnia 2018 Daisy - Alina Moś-Kerger
forma twórczości: role, reżyseria: Moś-Kerger Alina, teatr: Teatr Polskiego Radia

Film

2019POD POWIERZCHNIĄObsada aktorska (lekarz pogotowia), odcinki:4 (11)
2017OJCIEC MATEUSZObsada aktorska (rzeczoznawca), odcinki:FATALNE SPOTKANIE (221)
2016KOCHAJObsada aktorska (taksówkarz)
2016WESELE W KURNEJ CHACIEObsada aktorska (Chłop)
2014 - 2015DZIEŃ, KTÓRY ZMIENIŁ MOJE ŻYCIELektor (seria 3)
2009CZAS HONORUObsada aktorska, odcinki:NA SERBII (15)
2004CUD W KRAKOWIEObsada aktorska (taksówkarz)
2004MÓJ NIKIFORObsada aktorska (milicjant)
2002PRZEDWIOŚNIEObsada aktorska (uczestnik zebrania komunistów), odcinki:W STRONĘ BELWEDERU (6)
1999REPUBLIKA MARZEŃObsada aktorska (Subiekt)
1997KRAWIECObsada aktorska (Barbarzyńca)
1997SKARB SZERYFAObsada aktorska (Milicjant)
1997SPELLBINDER. LAND OF THE DRAGON LORDObsada aktorska (Warden), odcinki:2
1996BAL BŁAZNÓWObsada aktorska (Montano)
1996NASZ CZŁOWIEKObsada aktorska
1996WILKI I OWCEObsada aktorska
1995DZIEJE MISTRZA TWARDOWSKIEGOObsada aktorska
1995KORIOLANObsada aktorska (Obywatel)
1995KRYSTYNAObsada aktorska
1995LISTOPADObsada aktorska (Kuźma)
1995OPOWIEŚĆ O JÓZEFIE SZWEJKU I JEGO NAJJAŚNIEJSZEJ EPOCEObsada aktorska, odcinki: WY MNIE JESZCZE NIE ZNACIE! (1), LOJALNI AŻ DO OBRZYDZENIA (2)
1995ZWIERZOCZŁEKOUPIÓRObsada aktorska (Cipun - głos)
1994PREZYDENTObsada aktorska
1994SEN SREBRNY SALOMEIObsada aktorska
1994ZAWRÓCONYObsada aktorska
1991NON STOP SHOWObsada aktorska (Zapowiadacz I, Stary, Sanitariusz I)
1989OSTATNI Z JAGIELLONÓWObsada aktorska (Pokojowiec), odcinki:1
1989OSTATNI Z JAGIELLONÓWObsada aktorska, odcinki:2, 3
1989SPOŁECZNOŚĆMuzyka

Nagrody

2010 Płock - Srebrna Maska za role w spektaklach: "Mazepa" i "Prywatna klinika" w Teatrze Dramatycznym w Płocku
2014 Płock - Srebrna Maska za role w przedstawieniach: "Śluby panieńskie" i "Przedstawienie we wsi Głucha Dolna"
2017 Płock - Srebrna Maska za spektakl "Sex, prochy i rock&roll"
2018 Płock - Złota Maska za role Berengera w "Nosorożcu" oraz drukarza Aslaksena we "Wrogu ludu"